Jak se konečně zbavit vos? Vyrobte si jednoduchý a účinný roztok do pasti z PET lahve

jak se zbavit vos 1

Osvědčeným způsobem, jak se zbavit vos v zahradě, jsou pasti z plastových lahví. Nevypadají sice nijak esteticky, ale fungují. Můžeme je zavěsit na pergolu nebo je postavit na vyvýšené místo, aby se k nim nedostali domácí mazlíčci a děti.

Znenadání se objeví, občas jsou tak drzé, že si na vás sednou, a nakonec pozvou kamarádky. Vosy jsou sice o něco příjemnějšími letními společníky než sršně, ale nejlepší by bylo, kdyby se na zahrádce neobjevily vůbec. Plácnout je holou rukou nejde a navíc jich létá tolik, že lovit každou zvlášť by bylo pěkně otravné.

Klasickou past zPET lahve známe asi všichni. Stačí odříznout vrchní třetinu lahve a tu pak obráceně umístit do zbylých dvou třetin nádoby naplněné sladkou tekutinou. Vosy přiláká vůně a následně se utopí, protože nenajdou cestu zpasti ven.

Mnohdy vlahvi ale skončí i včely nebo tekutina nepřiláká všechny vosy, které otravují na terase. Jak tedy zařídit, aby byla past co nejúčinnější? Zapomeňte na pivo a limonády. Ty sice vosy přivábí, ale účinnější bude jiná kombinace lákadel.

jak se zbavit vos 2

Hrdlo lahve potřete marmeládou, čím sladší bude, tím lépe. Takže dejte spíš přednost jahodové než rybízové a višňové. Tekutinu vlahvi vyrobíte následovně: promíchejte vodu scukrem a přidejte kapku přípravku na mytí nádobí. Cukr podpoří účinky marmelády. Díky saponátu budou vosy unikat mnohem hůře. Pokud chcete zabránit včelám, aby se ve vaší pasti utopily, pak do roztoku přidejte pár lžic octa. Ten by měl včely odradit a vosám nevadí.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *