Kamarádky koupelna byla stále jako nová. Potom mi prozradila těchto 5 koupelnových triků, které by měla vědět každá hospodyňka!

Čistý domov je předpokladem šťastného a spokojeného života. Nikdo by si přeci nepřál žít v prostředí, které je špinavé, smradlavé a plné nečistot. Z toho důvodu je nutná pravidelná očista všech prostor a míst, na kterých dochází k nejčastějšímu usazování nečistot, prachu a špíny. Je to velmi úzce spojeno s výskytem bakterií, které mohou způsobit nejrůznější onemocnění a infekce.

Obzvlášť v době, kdy se to všude kolem hemží potenciálními nákazami, je očista domácnost, zejména koupelny, opravdu důležitá. Ukážeme vám 5 jednoduchých triků, které byste rozhodně měli znát. S jejich pomocí docílíte perfektně čistého prostředí.

Zázračný úklid

Koupelna a záchod jsou nejčastějšími místy, kde dochází k usazování nečistot. Ještě aby ne, vždyť na těchto místech se nečistot zbavujeme, takže je logické, že zde také mohou některé zůstat. Navíc vlhkost koupelny je ideálním prostředkem ke vzniku plísní a bakterií. Úklid je tedy více než žádoucí a nutný ke zdravému a spokojenému životu. Uklízet kolem sebe je tedy základ, a proto vám nabízíme těchto několik rad.

Vana a umyvadlo

Na očistu vany je ideálním řešením následující recept.

  • Vezměte ½ šálku octa, 1 šálek alkoholu, 1 šálek jedlé sody a 4 litry vody.
  • Všechny látky smíchejte ve vodě a pořádně promíchejte.
  • Nalijte do vany a nechte 15 minut stát. Nakonec opláchněte studenou vodou.

Na čisté umyvadlo použijte tuto metodu: do záchodové mísy nalijte ocet a nechte ho tam působit po dobu dvou hodin. Poté jej spláchněte horkou vodou a umyvadlo bude zářit čistotou.

Zrcadlo, záchodová mísa a stěny

Čisté zrcadlo vykouzlíte následovně: promíchejte peroxid vodíku s uhličitanem sodným, a touto směsí otřete zrcadlo.

Stejného účinku docílíte s holicí pěnou, která navíc zabrání zamlžení.

Na čistou záchodovou mísu použijte tuto metodu:

  • smíchejte 10 ml horké vody s 3 g citronové šťávy a jedlou sodou.
  • Směs naneste na vnitřní stěny záchodové mísy a nechte 2 hodiny působit.
  • Poté opláchněte vodou a je hotovo.
  • Čistě stěny v koupelně docílíte směsí octa a vody.

S touto směsí otřete všechny plochy a zbavíte se tak plísně, nečistot, pavučin a bakterií. Při aplikace použijte ochranné brýle.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *