Díky této jednoduché metodě bude vaše květiny obdivovat celá ulice…

Pravš ted je  období zahradničení. Mnoho lidí bude trávit velkou část času na svých zahrádkách.

Někteří budou sázet květiny, někteří budou sázet zeleninu a někteří si tam budou jen tak lenošit.

Většina se dá do sázení květin, aby měli zahradu krásnou, rozkvetlou a barevnou. Pokud nemáte zahradu, tak můžete květiny pěstovat samozřejmě i doma v květináčích na balkoně.

Chcete-li si letos vypěstovat opravdu nádherné květiny, které vám budou závidět všichni okolo, pak se stačí držet jednoduché rady. S její pomocí dosáhnete zaručeného úspěchu a budete tak činit i v dalších letech.

Závidí celá ulice

Přenádherné květiny obsypané květy, že se za nimi každý otočí. To je přesně to, po čem touží každý zahradník, resp. zahradnice.

Cesta k tomu není vůbec obtížná, ba naopak, je přímo jednoduchá. V rámci této metody se ovšem doporučuje pěstování přímo v půdě, protože podle odborníků z řad zahradnic a zahradníků, v květináči nebudou nikdy tak krásné a vysoké, jako v půdě.

Ověřte si klíčivost

Před samotným sázením gladiol je nutné provést dva kroky. Prvním z nich je, ověřit si, zda mají gladioly 100% klíčivost. Drobné hlízky dejte ještě před samotným sázením do plastového kelímku a nalijte na ně Savo. Následně je nechte v tomto stavu být alespoň půl hodiny, dokud zcela nezbělají. Rozhodně se nemusíte bát, že by je Savo nějak poškodilo. Místo Sava můžete použít jiný prostředek s obsahem chloru. Nakonec je vytáhněte, opláchněte vodou a zasaďte.

Zasaďte do kartonu

Dalším krokem je nachystat si prázdný karton od vajec. Jde o perfektní pomůcku při pěstování všech cibulovin. Cibulky nechte okapat a vložte každou jednoho z otvorů na kartonu. Do každého otvoru udělejte před tím dírku. Cibulky vysázejte podle svého uvážení, vedle sebe, od sebe, prostě jak chcete. Karton pak vložte do vyhloubené jámy na zahradě a zasypte ho hlínou. Lehce zalijte, ale nepřelévejte. Vlhké prostředí se následně postará o rozložení kartonu a půda dodá všem rostlinkám potřebné živiny. Díky přesným rozestupům bude končený výsledek vypadat nádherně.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *