S tímto trikem vám zakoření každá kupovaná růže z květinářství. Budou vám růst několik měsíců

To, že nejste zahradník, neznamená, že nedokážete vypěstovat překrásnou růži. Zima je nejlepší čas na zakořenění růží. Pokud máte ve váze pár růží, tak si ještě dlouho můžete užívat jejich krásy. Ukážeme vám, jak řezané růže zakořenit.

Potřebujete jen 1 růži, kterou musíte stimulovat, aby vypustila kořeny a mohli jste ji zasadit.

Vrch růže odřízněte tak, aby nezůstal žádný květ na stonku a stonek musí být min 25 cm dlouhý. Místo, kde jste růže uřízli natřete voskem. Listy odřízněte také a trošku odřízněte i ze spodní části růže.

Spodní část růže musíte už jen stimulovat, aby pustila kořeny. Můžete vyzkoušet všechny 3 způsoby k dosažení toho, aby růže pustila kořeny, ale každý způsob vyzkoušejte na rozdílné spodní části růže ne na stejné a pak můžete porovnat, který způsob funguje nejlépe.

1) Do 1 litru vody dejte čajovou lžičku droždí. Spodní část růže (ne tu, kterou jsme natřeli voskem) dejte do vody. 1/3 stonku ponořte do vody a nechte ji tam 1 den.

Potom stonek opláchněte vlažnou vodou a dejte do láhve tak, aby polovina stonku byla ve vodě. Vždy dolívejte vodu, aby byla vždy polovina stonku ve vodě dokud nezačne pouštět kořeny.

2) Do 1 litru přidejte polévkovou lžíci medu a rozmíchejte, aby se med rozpustil. Dejte do ní stonek růže a nechte ji tam 12 hodin tak, aby 1/3 stonky byla ve vodě. Potom růži přendáme do jiné láhve tak, aby stonek byl do poloviny ve vodě.

3) Do vázy nalijte vodu a dejte do ní 10 čerstvých kapek Aloe šťávy. Pokud máte doma květ Aloe tak si to můžete vyzkoušet. Aloe urychlí vyrůst kořenů a také posiluje růži. Voda ať je po polovinu stonku po dobu 10ti dní a po 10ti dnech přidejte ještě 6 kapek šťávy z Aloe.

Pokud již vidíte kořeny z růže tak kořeny zasypejte půdou a za pár dní budete mít překrásné růže.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *