Objevila jsem tento starý, ale ne moc známý trik. Mastnoty a nečistot na nádobí se zbavíte pomocí jednoduché metody

Trápí vás nekonečná mastnota na nádobí a nevíte, co s tím máte dělat? Nechcete utrácet peníze za drahé čistící prostředky plné chemikálií? Máte hluboko do kapsy, ale rádi byste měli dokonale čisté nádobí bez nečistot a mastnoty?

Na tyto problémy pro vás máme geniální řešení. Nemusíte utrácet za drahé přípravky, dokonce se ani nemusíte trápit náročným čistěním, stačí použít jednoduchý trik a vaše nádobí se bude opět lesknout a zářit čistotou jako nové.

Nevěříte? Pojďte to sami vyzkoušet. Je to jednoduché, rychlé a zábavné.

Pryč se špinavou pánví

Trik, o kterém vám dnes povíme, se nejlépe hodí na nečistoty usazené na pánvi. Jistě to každý zná, připáleniny na pánvi nebo hrnci jsou velmi nepříjemné a mnohdy je velmi těžké se jich zbavit.

Z toho důvodu si toho většinou nevšímáme a necháváme připáleniny být. To samozřejmě není dobře, protože se tím ničí kvalita daného nádobí. Je proto nutné je pravidelně čistit. Existuje jeden šetrný způsob, který to zvládne. Ušetříte spoustu času, peněz a vaše nádobí bude zářit čistotou.

Čistící složky

Se složkami, které si během chvíle uvedeme, si budete moci připravit geniální čistící prostředek, který zvládne vše dokonale vyčistit. Začnete ho používat na jakékoliv nečistoty a oceníte jeho dokonalé vlastnosti. K přípravě domácího čistícího prostředku budete potřebovat:

  • 100 g jedlé sody
  • 100 g mletého hořčičného semínka
  • 5 litrů vody

Jen tři obyčejné složky dokáží hotové zázraky. Co ale s nimi?

Způsob provedení

Nasaďte si ochranné rukavice, abyste si neublížili.

Vezměte si velký hrnec, aby se do něj vešla pánev. Nalijte do něj vodu a dejte ji vařit. Postupně přidejte jedlou sodu a hořčičné semínko. Nechte chvíli vařit a poté vypněte. Jakmile roztok trochu vychladne, vložte do hrnce pánev a nechte ji tam alespoň 15 minut. Nakonec si vezměte houbičku a důkladně pánev očistěte. Uvidíte, že vám to půjde úplně samo. Mastnota a nečistoty budou ten tam.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *