Stáči 1 lžička aby jste svoje květiny nepoználi: Zázrak pro rajčata, muškáty a proti havěti

Stáči 1 lžička aby jste svoje květiny nepoználi: Zázrak pro rajčata, muškáty a proti havěti

Každý z nás chce, aby se jeho rostlinám dařilo a kvetly a rostly do krásy. Velkým zdrojem skvělých tipů a moudrostí jsou zkušení pěstitelé, kteří dokáží své rostlinky přinutit kvést téměř bez přestávky a to i bez umělých hnojiv a přípravků z obchodu. Jejich tajemství se ukrývá v jedné překvapivé surovině – je jí obyčejný cukr.

Lžička do každého květináče

Téměř všechny kvetoucí izbovky milují sladké (dokonce i kvetoucí kaktusy) – samozřejmě ne ve velké dávce, avšak trochu cukru v zálivky jejich dokáže stimulovat a nabít energií. Cukr můžete jednoduše přidávat před zálivkou – 1/2 lžičky na květináč o průměru nejméně 10 cm (jednoduše rozsypeme na půdu) nebo připravit zálivku s cukrem. ½ lžičky cukru na 250 ml vody. Používáme jako simulant 1x za měsíc, v období před kvetením (když rostlina začíná nahazovat puky).

V zahradě

Pokud rostliny ve vaší zahradě vypadají nezdravě a na kořenech se jim objevují uzliny, pravděpodobně se stali oběťmi nájezdu háďátek. Tyto drobné červíky napadají kořeny.

Útoku nenápadných škůdců zabráníte, pokud jim připravíte nehostinné prostředí z cukru. Na každých 25 čtverečních metrů zahrady rozsypte zhruba 2 kilogramy cukru. Mikroorganismy živící se cukrem tak zvýší množství organických látek v půdě a svou činností vytisknou nebezpečných vetřelců.

Zahrádkář a květinář v jednom

Vadnou vám květiny a nevíte co s tím? Posviťte si lépe na jejich kořeny, problémem mohou být hlístice, které je napadají. Zkuste proto do zeminy přidat cukr, který podpoří aktivitu prospěšných bakterií a mikroorganismů. Ty se postarají o maximální nepřátelské prostředí pro další hlístice. Cukr je vhodné spolu s octem přidávat jednou za čas do vody při běžném zalévání. Přibližně dvě lžíce cukru a dvě lžíce octa na půl litru vody vám zajistí extra výživu pro květiny. A aby byly takové krásné nejen v zahradě, ale i ve váze, cukr s octem pro delší čerstvost přidejte i do ní.

Rychle si očistíte zamaštěné, špinavé ruce

Zůstala vám na rukou spousta mastnoty, špíny nebo barvy. Zašpiněné ruce jednoduše a důkladně očistěte, pokud si do dlaní nasypete menší dávku krystalového cukru a přilijete stejné množství olivového oleje. Pak si ruce opatrně a jemně leštěte. Nakonec jejich pečlivě otřete a osušte. Krystaly cukru působí abrazivní a pomohou oleji odstranit tuk, barvu i špínu. Vaše ruce budou zase čisté, hebké a vláčné.

Cukr + droždí = zázračná kombinace do každé zahrady

Past na komáry – funguje uvnitř i venku

Tato past pastí, přitahuje mnohem víc, než vaše krev. Stačí dát na několik míst například kolem terasy, nebo třeba i do bytu. Věřte, že této “dobrůtky” nemohou komáři odolat, ven se z ní už ale nedostanou.

Potřebujeme:

  • 3 dl vody – asi 1 hrnek
  • ¼ hrnku hnědého cukru
  • 1/4 lžičky sušeného droždí (může být i čerstvé)
  • průhlednou dvoulitrovou pet láhev

Jak na to:

Láhev prořízněte na polovinu. Hnědý cukr dejte do teplé vody a míchejte až do rozpuštění. Vyrobený sladký roztok nechte vychladnout a pak ho nalijte do spodní části láhve. Přidejte kvasnice, které netřeba míchat. Kvasnice produkují oxid uhličitý, který velmi intenzivně láká komáry. Horní polovinu láhve obráceně vložte do spodní. Pokud spolu nedrží, slepte jejich izolační páskou. Spodní část láhve omotejte něčím černým, nebo ji jednoduše načerno obarvěte. Horní část zůstává čirá. Celý trik je v tom, že komáři milují úkryty na tmavých místech a zvláště tam, kde cítí oxid uhličitý. Já si zvyknu směs dávkovat do více lahví.

Elixír života pro vaše rostliny

Potřebujeme:

  • 50 g čerstvého droždí
  • 1 litr teplé vody
  • 1 lžíci cukru

Postup:

  • Zamíchat a nechat 1 den odležet.
  • Potom ředit v poměru 1: 5 (1 díl výživy, 5 dílů vody).
  • Zalít půl litrem směsi každý keř.

Pokud nemáte čerstvé droždí, směs se dá prirpaviť z 1 lžičky sušeného droždí. Tento objem hnojiva vystačí na 10 rostlinek. Kořeny rostlin jsou po tomto životabudič vyživené na celou sezónu.

Velká pomoc pro včely

Včely medonosné se velmi unavují během sbírání pylu a pak potřebují více vitality, aby se vrátili do úlu. Proto je často množství najdeme na zemi bez života – Neměli dostatek energie, aby se vrátili do úlu.
Abyste včely ochránili a dodaly jim dostatek energie, dodejte jim cukr s vodou.
Stačí smíchat 2 lžíce bílého granulovaného cukru s 1 polévkovou lžičkou vody a nechat lžíci volně položenou s touto směsí, kde se k ní může včela dostat.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *