Po přečtení tohoto článku už do lékárny nepůjdete – Toto koření léčí účinněji než konvenční léky!

Spread the love

Málokdo dnes ví, že kurkuma byla dříve využívána nejenom jako barvivo. Její léčivý účinek byl v průběhu několika tisíciletí postupně objevován. V současnosti se kurkuma běžně využívá v mnoha oblastech našeho života.

Léčivý účinek tohoto koření byl po několik tisíciletí postupně objevován. Dnes se kurkuma využívá v mnohých oblastech našeho života. Speciálně pro naše čtenáře jsme v redakci shromáždili 14 podstatných důvodů proč každý den konzumovat kurkumu. Jak tedy používat kurkumu, aby prospěla našemu zdraví?

1. Nápoj s přidáním kurkumy je schopen zvítězit nad artritidou. „Zlaté mléko“, jak se mu přezdívá, je jedním z nejúčinnějších prostředků pro léčbu nemocných kloubů. Jeho příprava je snadná: budeš potřebovat 2 polévkové lžíce kurkumy, 1 sklenici mléka a 1 sklenici vody. Zalij kurkumu vodou, přiveď k varu a nech 10 minut povařit. Výsledkem by měla být směs, kterou je možné skladovat v ledničce. Ohřej mléko, přidej k němu 1 polévkovou lžíci této směsi a nápoj je hotový.

2. Kurkuma v prášcích je výborná metoda pro boj se symptomy psoriázy. Před tím, než si v lékárně tyto tabletky zakoupíš, ujisti se, že neobsahují žádné další vedlejší přísady. Zbavit se psoriázy ti totiž pomůže jen 95% výtažek z kurkumy. Každý den je potřeba užívat 1,5–З gramy léčiva.

З. Společně s květákem je kurkuma účinnou prevencí rakoviny prostaty. Zapečte menší množství květáku a přidejte 1 polévkovou lžíci kurkumy.

4. Kurkuma je velmi účinná také při anémii. Pro přípravu léčebného přípravku smíchej 1 čajovou lžičku medu a ¼ čajové lžičky kurkumy. Užívej každé ráno před jídlem.

5. Kurkuma je opravdovou spásou pro ty, kteří trpí cukrovkou. Toto koření snižuje množství cukru v krvi a pomáhá účinně bojovat s obezitou. Pacientům s cukrovkou se doporučuje užívat ¼ čajové lžičky kurkumy 3x denně vždy před jídlem.

6. Kurkuma má také výborný antibakteriální účinek. Stačí menší množství koření nanést na odřeninu, nebo menší ránu a poškozená pokožka se bude rychleji hojit.

7. Pokud budete každý den přidávat do jídla 1 čajovou lžiku kurkumy, předejdete tak vzniku rakoviny prsu. Kurkuma pomáhá zbavit organismus odpadních látek a toxinů. Velmi prospěšné pro zdraví je také pít 1 sklenici mléka se špetkou kurkumy a 1 čajovou lžičkou medu.

8. V zimním ročním období nás často trápí škrábání v krku. Málokdo ví, že zbavit se této bolesti je možné s pomocí kurkumy.

Stačí, když smícháte 1 čajovou lžičku soli, 1/2 čajové lžičky kurkumy a 1 sklenici teplé vody. Výsledným roztokem si pravidelně proplachujte hrdlo.

9. Kurkuma má také výborný protizánětlivý a dezinfekční účinek, proto je často využívána při léčbě popálenin. K tomuto účelu si připravte směs ze štávy aloe vera a kurkumy tak, že uvedené ingredience smícháte ve stejném poměru. Výslednou směs naneste na popálenou část pokožky a nechte působit po dobu několika hodin.

10. Na kožní abscesy a pupínky pomáhá směs kurkumy s máslem smíchaných ve stejném poměru. Výslednou směs naneste na absces.

11. Kurkuma je také využívána v kosmetologii, kosmetické masky s přidáním tohoto koření napomáhají regeneraci problematické pokožky, vyhlazují mělčí vrásky, zužují rozšířené póry.

Rozmazluj svou pleť, připrav si jednoduchou masku z kurkumy a ovesné mouky. Smíchej 1/2 čajové lžičky koření, 1 polévkovou lžičku ovesné mouky a menší množství vody. Nanes masku na vyčištěnou pokožku obličeje a nech 10 minut působit. Smyj masku teplou vodou.

12. Zbavit se úporných bolestí hlavy vám pomůže sklenice teplého mléka s přidáním špetky kurkumy. Místo ordinérní tabletky proti bolesti hlavy zkus tento alternativní prostředek.

13. Kurkuma je jedním z nejbezpečnějších prostředků v boji za štíhlou linii. Přiveďte k varu 0,5 litrů vody. Sundejte nádobu s vroucí vodou ze sporáku, přidejte 3 polévkové lžíče černého čaje, špetku škořice, 3 plátky zázvoru, 1 polévkovou lžíci kurkumy a 1 čajovou lžičku medu. Jakmile roztok vychladne, proceďte ho a přidejte 0,5 litrů nízkotučného kefíru. Konzumujte místo snídaně nebo večeře. Nezapomeňte se s kamarády podělit o tyto užitečné informace, určitě se jim budou hodit!

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *