Pleťový krém na zimu s kakaovým máslem

Spread the love

Po docela dlouhé době jsem dostala chuť na krém. A protože v zimě kůže docela strádá, bylo mi jasné, že to do něj chce pořádné oleje. Sáhla jsem tedy po svém oblíbenci z granátového jablka a přidala kakaové máslo. Pak už stačilo jen vybrat esenciální oleje a mohla jsem se pustit do akce.

Ne moc originálně jsem si vyndala lahvičku esenciální olej kadidla. No, už je na něj popravdě čas i proto, že umí bojovat proti vráskám –  a třicetiny už jsem oslavila. Kadidlo pomáhá taky zlepšovat tón a strukturu pleti, je hojivé a protizánětlivé.

Druhým aktérem se stal grepový esenciální olej. I ten jsem si dost oblíbila – krásně voní, osvěžuje, ale taky pomáhá redukovat zadržování vody, podporuje zdravý vzhled pleti. O grepu jsem taky psala extra článek.

Oba esenciální oleje mají pozitivní vliv na psychiku, to je taková třešnička na dortu.

Co jsem použila:

  • 35 g vody (může být kojenecká, s nízkým obsahem minerálů, destilovaná)
  • 5 g oleje z jader granátového jablka
  • 5 g kakaového másla
  • 3 g emulgátoru, u mě Olivem 1000
  • konzervant (0.45 g Sharomixu)
  • trošičku panthenolu
  • 6 kapek EO kadidlo
  • 4 kapky EO grep

(Odkazy vedou do našeho e-shopu, kde nabízíme ty nejlepší produkty od Terpenicu)

Z uvedených surovin vyrobíme 55-60 ml krému v závislosti na tom, kolik se nám při procesu dostane do výrobku vzduchu. Poslední dobou ještě několikrát později krém promíchám, abych pomohla bublinkám ven – krém si tak „sedne“. Tohle množství jsem volila proto, že na odvažování emulgátoru není potřeba setinková váha.

Pokud nemáte nebo nechcete použít oleje dle mého receptu, doporučuju článek o olejích vhodných pro péči o pleť v zimě. Třeba si tak vyberete jiného favorita.

Vezmu si dva hrnečky, které se pak vejdou do jednoho hrnce, kde je budu zahřívat.

Do jednoho hrnečku odvážím vodu, do druhého kakaové máslo a emulgátor. Dám obojí hřát do vodní lázně.

Jakmile se máslo s emulgátorem rozpustily, přidám olej z granátového jablka a vmíchám.

Vezmu si k ruce kapučínovač a vyndám oba hrnky z lázně. Ohřátou vodu vliju do hrnku s olejovou fází a začnu kapučínovačem promíchávát.

Jakmile obsah hrnečku začal houstnout, postavím hrnek do misky se studenou vodou a pokračuju v míchání.

Po vychladnutí směsi bychom měli míchat ještě tak dlouho, dokud krém vypadá jako houf maličkatých bublinek.

Nakonec přidáme panthenol (asi dvě velké kapky, jak je hustý, hůř se s ním pracuje), konzervant a esenciální oleje a dobře vmícháme.

Přemístíme do obalu. A užíváme si ho :).

Poznámka: grepový esenciální olej je často považován za fototoxický (víc o tématu tady). Nicméně v této koncentraci by neměl ani na sluníčku způsobovat potíže (panují neshody o tom, zda je vůbec fototoxický, bezpečná koncentrace se uvádí na hranici 4 %).

Poznámka č. 2: kakaové máslo může někomu ucpávat póry. Lze ho nahradit jiným máslem a nebo ho používat ne denně, jen tak často, jak to pleti bude vyhovovat.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *