Hojivá mast z kaštanů – výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Spread the love

Venku nám pomalu dozrávají kaštany (jírovec maďal), že mají semena či další části jírovce maďalu léčivé účinky mnoho lidí vůbec netuší. Přesto mohou pomoci s mnoha neduhy, ačkoli to není bez rizik. V každém případě kladně působí zejména na oběhovou soustavu, neboť pomáhají při léčbě křečových žil a kladně působí rovněž na cévy a vlásečnice (jemné cévy, které propojují tepny a žíly). Pozitivní vliv kaštanů se navíc může projevovat rovněž v případě potíží s hemoroidy, tedy s cévními strukturami za řitním otvorem.

Připravili jsme si pro vás hojivou mast z kaštanů, které vám pomohou při problémech s křečovými žilami, metličkovými žilkami nebo hemoroidy. Zajděte si tedy kaštany nasbírat a vyrobte si hojivou mast. Do masti jsme ještě přidal další bylinky: řebříček – pro jeho svíravý a regenerující účinek měsíček a heřmánek pro jejich protizánětlivé a zklidňující účinky a podporu hojení ran, jizev i zánětů.

Fáze 1:

Připravíme si: 500ml kokosového oleje, 3 hrsti jemně nakrájených plodů kaštanu, 2 hrsti sušeného řebříčku, 1 hrst sušeného měsíčku a 1 hrst sušeného heřmánku, pár kapek levandulového éterického oleje a 10g nadrobno nakrájeného včelího vosku.

Hojivá mast z kaštanů - výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Fáze 2:

Připravené kaštany a bylinky si jemně nakrájíme.

Hojivá mast z kaštanů - výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Hojivá mast z kaštanů - výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Fáze 3:

Rozpustíme 500ml kokosového oleje, 3 hrsti jemně nakrájených plodů kaštanu, 2 hrsti sušeného řebříčku, 1 hrst sušeného měsíčku a 1 hrst sušeného heřmánku. V tomto množství jsou byliny a kaštany tak akorát potopené, aby nevyčuhovaly. Směs opatrně zahřejeme na max. 80C, necháme přibližně 30 minut a poté necháme vychladnout. Tento postup se zahříváním opakujeme 7 dní po sobě.

Hojivá mast z kaštanů - výborná při problémech s křečovými žilami nebo hemoroidy

Fáze 4:

Po posledním zahřívání mast přecedíme přes plátýnko a do získané tekutiny přidáme pár kapek levandulového éterického oleje a 10g nadrobno nakrájeného včelího vosku, které necháme rozpustit, aby mast měla lepší konzistenci. Výsledná mast krásně voní a má žlutou barvu po měsíčku. Mast je vhodná při při křečových žílách, rozšířených žilkách a její hojivé účinky oceníte při problémech s hemoroidy. Jemně se maže na postižená místa 2-3x denně, v případě žilních problémů odspodu nahoru směrem k srdci 3.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *