Unikátna mapa zdravia: Čo signalizuje choroby?

Spread the love
Unikátna mapa zdravia: Čo signalizuje choroby?

Keďže som mala, v poslednej dobe trošku viac zdravotných problémikov, odzrkadlilo sa to aj na mojej tvári. Preto som začala skúmať, čo rôzne drobné pupáčiky, fliačky a kruhy pod očami vlastne znamenajú a našla som tento zaujímavý článok. Poukazuje na to, ako ľahko podľa tváre môžeme zistiť, ktorá časť nášho tela momentálne nie je v 100% poriadku. Tvár je zrkadlom nášho zdravotného stavu. Na tvári uvidíte znaky, ktoré vám poskytnú informácie o vašej fyzickej i psychickej kondícii.Každá vráska na tvári, tvar nosa, spôsob chôdze môže veľa napovedať o vašom zdraví, dokonca i o charaktere človeka.
Autor: Archív

Na základe mapy, nachádzajúcej sa na tvári, vám ukážeme, ako ich môžete správne dešifrovať a pochopiť. Ľudské telo je ako otvorená kniha. Každá vráska na tvári, tvar nosa, spôsob chôdze môže veľa napovedať o vašom zdraví, dokonca i o charaktere človeka. Stačí sa postaviť pred zrkadlo, pozrieť sa na seba pozornejšie ako inokedy, uvoľniť sa, nechať voľne plynúť myšlienky, vnímať pocity a pohľadom zavítať až na dno svojej duše.

Niekedy sa tak dajú odhaliť energetické diery na tele i na duši, alebo miesta psychosomatických blokov, ktoré si vytvára každý z nás na obranu pri prežívaní traumatických situácií. Každá časť tela nám môže poskytnúť množstvo informácií, len je potrebné naučiť sa vnímať rôzne znamenia a správne chápať svoje pocity.

Skontrolujte si svoje telo

Ako sa prejavujú energetické poruchy? Ako zistíme, že niečo nie je v poriadku? Pokúste sa vnímať svoju životnú energiu, ktorá vami prechádza ako vlna pocitov. Všímajte si pritom necitlivé zóny alebo miesta, kde sa energetický blok prejavuje ako tlak, napätie či bolesť.

Zamerajte sa na vyznačené body podľa obrázku. Skontrolujte, či sú teplé, červené, opuchnuté alebo bolestivé na dotyk. Ak objavíte kritický bod, jemne ho masírujte a snažte sa dýchať cez toto miesto, aby energia začala prúdiť harmonicky. Keď je kritický bod teplý, môžete ho masírovať rukami od stredu postihnutého miesta smerom von. V prípade, že je kritický bod studený, postupujte z opačnej strany – zvonku dovnútra.

Mapa zdravia

Podľa niektorých odvetví alternatívnej medicíny časti tváre korešpondujú s ostatnými časťami tela. Takže, ak niektorý orgán nie je v poriadku, prejaví sa to aj na tvári v podobe škvŕn, vyrážok a vrások. Pre lepšiu orientáciu vám poslúži „mapa tváre“.

Mapa tváre: Aj vyrážky a vrásky môžu byť signálom choroby.

1. Močový mechúr sa prejavuje tesne pod miestom, kde začínajú rásť vlasy
2. Hrubé črevo na spánkoch a na bočných stranách čela
3. Tenké črevo uprostred čela
4. Pečeň medzi obočím
5. Slezina okolo očí, pod obočím a smerom k ušiam
6. Žlčník na viečkach
7. Nadobličky tesne pod očami
8. Podžalúdková žľaza (slinivka) okolo koreňa nosa
9. Žalúdok v strednej časti nosa
10. Srdce na špičke nosa
11. Priedušky pod nosom (nosné dierky)
12. Pľúca na tvári od nosa až po uši
13. Pohlavné orgány okolo úst a na časti brady
14. Obličky na brade

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *