Toto se stane, když si namočíte vaše nohy do octa! Dělám to každý večer

Spread the love

Ocet je a byl již po celá staletí v domácnosti a kuchyni používaný pro řadu různých účelů. Jde i o starobylý lidový lék, který se kdysi používal jako záchranné řešení mnoha zdravotních komplikací. Jablečný ocet patří mezi ty nejoblíbenější a některé studie potvrzují, že má řadu blahodárných účinků na lidské zdraví.

Jablečný ocet také pomáhá při hubnutí, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáhá při léčbě cukrovky druhého typu. Vyplatí se proto mít jablečný ocet doma vždy po ruce. My Vám navíc dnes ukážeme ještě dalších 15 způsobů, jak ocet, ve svůj prospěch využít.

Proti bolesti v krku

Smíchejte 1/4 hrnečku jablečného octa a 1 šálek teplé vody. Tuto směs použijte jako kloktadlo. Použijte ho včas, tedy již při sebemenším náznaku nemoci – všechny škodlivé bakterie v ústech budou nemilosrdně zničeny.

Pálení žáhy

Během 1 hodiny kloktejte jablečný ocet s trochou vody. Pálení žáhy velmi zmírní.

Ucpaný nosu

Pokud máte pocit ucpání nosu, nebo Vám z něj neustále teče, vypijte sklenici vody s jednou lžící jablečného octa. Ocet obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a kyselinu octovou, kyselinu jablečnou, kyselinu mléčnou a kyselinu citrónovou. Tyto látky uvolňují hleny.

Proti lupům

Jablečný ocet posiluje vlasy, dělá je svěžími a lesklými. A navíc ocet zničí lupy! Smíchejte 1/4 hrnku octa s 1/4 hrnkem vody a naneste do vlasů. Ponechte po dobu 15 minut. Poté opláchněte běžným způsobem.

Proti křečím

Křeče jsou často odrazem toho, že máme nedostatek draslíku. Proto smíchejte 2 lžíce octa a 1 lžíci medu se sklenicí teplé vody. Vznikne Vám domácí lék proti křečím.

Proti svědění
Máte na pokožce nějaké svědivé místo? Naneste pomocí vatového tampónu přesně na tato místa trochu octa. Ocet neutralizuje a má antibakteriální účinky.

Proti bradavicím
Některé bradavice lze opravdu odstranit každodenní aplikací jablečného octa.

Proti zápachu nohou
Ocet se hravě vyrovná s plísněmi. Přidávejte si po dobu několika dní do koupele jablečný ocet a tento problém se Vás přestane jednou provždy týkat.

Proti nadýmání
Trápí Vás nadýmání, vypijte před jídlem sklenici vody s octem. Ocet posiluje trávicí trakt a zrychluje metabolismus.

Proti zápachu v domě
Vytvořte si malý rozprašovač pomocí vody a octa. Při pravidelném použití zápach jednoznačně zmizí.

Chrání před nečistotami
Používáním octa lze odstranit špínu, plísně a nečistoty. Ocet je víceúčelový čistič, který oceníte možná víc, než ten chemický.

Ucpaný odpad
Smíchejte hrnek octa a půl hrnku jedlé sody. Tuto směs nalijte do odpadu.

Proti plísním
Plísně, které se vyskytují v koupelně, bývají často zapeklitým nepřítelem. Jablečný ocet Vás jich zbaví. Totéž záclony. Perete záclony a toužíte je vytáhnout z pračky sněhově bílé, přidejte jablečný ocet.

Zmačkané oblečení
Zřeďte si roztok octa a vody v poměru 1: 3. Postříkejte jim oblečení, než ho začnete žehlit. Velmi Vám to ulehčí práci.

Proti skvrnám na nábytku
Nábytek, koberce, textilie a látka. Směs octa a soli dokáže zbavit skvrn téměř všechno. Naneste vždy v malém množství a roztírejte.


Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *