5 důvodů, proč je váš žaludek nafouklý a jak se ho zbavit!

Spread the love

Nadýmání je běžný zdravotní problém, který je nejen nepříjemný pro oko, ale také způsobuje velké nepohodlí. Mnoho lidí si bohužel myslí, že nafouklý je pocit, že máte v trávicím systému nahromaděný plyn, díky kterému vám nepříjemně vyčnívá žaludek. Cítí se plní a jejich žaludek je nafouklý. Všichni víme, že se jedná o běžný problém, který obvykle nastává po těžkém jídle. Existují však někteří lidé, kteří se neustále cítí nafouknutí. Podle odborníků na tento stav přispívá několik a mezi nejčastější patří potraviny, které zadržují vodu v těle a zpomalují trávení.

  1. Nepiješ dost vody

A není to jen nadýmání. Všichni víme, že mnoho zdravotních problémů se obvykle objeví, pokud nepijete dostatek vody každý den, zvláště když pijete kávu nebo alkohol. Každý den musíte vypít nejméně 8 sklenic vody. Pokud nepijete dostatek vody, váš organismus začne používat tekutiny, které dokáže najít, což znamená, že může dojít k nadýmání kvůli zadržování tekutin.

Zácpa 

Zácpa je dalším častým důvodem nadýmání. Dámy a pánové, pokud tímto problémem trpíte, musíte do své zdravé výživy přidat více vlákniny. Vlákno vám pomůže urychlit proces a zbavit se nadýmání. A ujistěte se, že konzumujete malé množství vlákniny. Protože pokud jíte příliš mnoho, může to problém ještě zhoršit.

  1. Stres

Studie POTVRZUJE – nadýmání může být způsobeno příliš velkým stresem. Jak to funguje – dobře, když je systém ve stresu, mozek brání správné funkci trávicího systému. Také vás může nafouknout zácpa a bolest břicha. Jakmile uvolníte stres, vyřešíte problém s nadýmáním.

  1. Jíte příliš rychle 

Odborníci varují, že pokud své jídlo nežvýkáte správně, tělo ho zpracuje pomaleji a může se objevit nadýmání. Jak tento problém vyřešit ?! To je snadné – zkuste jíst jídlo malými kousky.

  1. Sacharidy 

Pokud konzumujete příliš mnoho sacharidů, může dojít k nadýmání. A nebojte se, protože tento problém můžete vyřešit konzumací nízkosacharidových potravin. Nahraďte také cukr a alkohol zeleninou a ovocem.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *