4 nenáročné masážní techniky na bolesti hlavy a migrény

Spread the love

head-face-neck-massage-featuredBez ohledu na to, zda se masírujete sami nebo vám masáž poskytuje někdo jiný, nejdůležitější věcí je zaměřit se na místo odkud bolest vychází.

Podle místa bolesti následně zvolte jednu z níže uvedených masáži, které by měly vést ke snížení, případně i úplnému odstranění bolesti hlavy.

Pokud pociťujete bolest v oblasti krku, je to obvykle v důsledku nesprávného držení těla a hlavy, při kterém se zužují cévy. Tuto masáž si můžete dělat i sami, ale lepší a hlavně jednodušší bude, když vám s ní někdo pomůže.

Abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte silnější zatlačit a pohyby dělat odspodu krku po celé jeho délce až k místům, kde se začíná lebka. Pak pokračujte v masáži krku pomocí kruhových pohybů.

Přestože se bolest hlavy nejčastěji nachází nad spánky, masírování v oblasti spánků ji obvykle dokáže uvolnit. Týká se to převážně typu bolesti hlavy, která je spojena se senzitivitou na světlo.

Masáž v této oblasti by však měla být o něco jemnější a pomalejší, než v předchozím případě. Dělat by se měla kruhovými pohyby ve směru hodinových ručiček (pokud byste se jako pozorovatel dívali na pravou stranu obličeje).

Tato masážní technika je vhodná při bolestech hlavy vyplývajících z problémů s dutinami.

Aplikujte bodový tlak na těchto místech:

  • po stranách dolní části nosu
  • po stranách mezi kořenem nosu a očima
  • nad středem očí pod obočím
  • na vnější straně očí pod obočím

Po aplikaci této techniky se měla úleva od bolesti dostavit poměrně rychle. Místa v okolí očí a nosu jsou však poměrně citlivá, proto i aplikování tlaku a masáže by mělo být jemnější.

Poslední masážní technika je určena pro bolesti hlavy vyskytující se v oblasti očí a čela. Nejprve proveďte konečky prstů pohyby nad obočím obou očí. Pak radiálním pohybem po několika drahách pohyby směrem od obočí k vrchní části těla.

Všechny masážní techniky jsou názorně zobrazeny i v následujícím krátkém videu:

Toto video je sice v angličtině, ale je poměrně názorné a neměl by tedy být problém porozumět i bez jazykových znalostí. Kromě toho, veškerý potřebný popis masážních technik je uveden i v našem článku.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

Zdroj: 4 Techniques For Massages That Can Relieve Your Migraines

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *